Köszöntő

Köszöntjük az ÁOK Orvosi Vegytani Intézetének weblapján!

A több mint 90 éves műltra visszatekintő Orvosi Vegytani Intézet fő oktatási feladata Orvosi Kémia oktatása (fog)orvostanhallgatók részére. Ezen kívül számos más tárgyat (Bevezetés a kémiába, Molekuláris Biológia, elektív kurzusok) oktatunk (fog)orvostanhallgatóknak, molekuláris bilógia hallgatóknak, ODLA/OLKDA hallgatóknak és a Népegészségügyi Kar hallgatóinak.

Kutatásaink a klasszikus biokémia, a sejt és molekuláris biológia, a pathobiokémia, a farmakológia eszköztárait és a makromolekuláktól az állatkísérletekig (ecetmuslicától az egéren át a patkányig), sőt a humán szövetmintákig terjedő modellrendszereit alkalmazzák a sejten belüli jelátviteli folyamatok, az oxidatív stressz, a sejthalál, a mesenchymális őssejtek differenciációjának kutatására.

Dr. Virág László
intézetvezető, egyetemi tanár